Transport prywatny, co w moim rozumieniu oznacza przyjazd własnym pojazdem.

Część mieszkalna, gdzie znajdują się nasze kwatery, położone są na Wyspie Uznam, na którą wjazd odbywa się przy pomocy promów miejskich.

Możliwy jest także przyjazd przez terytorium Niemiec z wjazdem przez byłe przejście graniczne Świnoujście – Ahlbeck lub Świnoujście – Garz. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla gości przybywających do naszego miasta z zachodniej "ściany" terytorium Polski. Użytkowników nawigacji samochodowej uczulam na sprawdzenie ustawienia trasy, czy ta nie została wytyczona przez byłe przejście graniczne Kołbaskowo – Pomellen, bo wtedy ponowny wjazd do Polski nastąpi w Szczecinie, a nie w Świnoujściu.

Transport publiczny - pomocnym tu będą nw. informacje:

- elektroniczny rozkład jazdy PKP dostępny na stronie: www.rozklad-pkp.pl (wszystkie pociągi pasażerskie kończą bieg na stacji w Świnoujściu;

- elektroniczny rozkład jazdy autobusów: www.rozklady.com.pl - od stacji Szczecin Dąbie, gdzie zazwyczaj istnieje potrzeba przesiadki,   

oprócz komunikacji PKP, funkcjonują prywatne linie autobusowe:

* Emilbus (www.emilbus.com.pl, tel. 91 321 3100, 601 779 082)

* Jomsborg (www.jomsborg.com.pl, tel. 91 321 23 75, 606 345 739; omija dworzec PKP w Szczecinie Dąbiu). 

Obie wyruszają z okolicy Dworca PKP Szczecin Główny. Do Szczecina Dąbia jedzie się busem ok. 10 minut i taki czas należy sobie dodać odczytując godziny odjazdu podane w rozkładzie jazdy busów. Czas przejazdu – ok. 1,5 godziny. 

UWAGA! Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc. Tylko w takim przypadku mamy pewność, że pojedziemy danym kursem. 

Autobusy miejskie -->

W Świnoujściu funkcjonuje miejska komunikacja autobusowa, której rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.ka.swinoujscie.pl. Z komunikacji tej można skorzystać przy krótkich "wypadach" do Międzyzdrojów, a także chcąc dotrzeć do latarni morskiej i fortu Gerharda (tylko w okresie wakacji).

Przeprawa promowa

Zasadnicza część Świnoujścia położona jest na dwóch wyspach: Wolin i Uznam. Nasze kwatery są na tej drugiej. W związku z tym, że wyspy te nie posiadają stałego połączenia, a dojazd do Świnoujścia, od strony polskiej, w 100% odbywa się od strony Wyspy Wolin, dlatego też istnieje potrzeba skorzystania z przeprawy promowej. Przeprawa jest bezpłatna zarówno dla pieszych, jak i pojazdów. Podgląd kamer na przystanie - przeprawa.swi.pl (bez www), a rozkład kursowania promów  - www.zegluga.swi.pl/rozklad.html.

Funkcjonują tu dwie przeprawy:

- promy "Bielik" - przy stacji kolejowej PKP (Świnoujście - Warszów)
- promy "Karsibór" zwane przeprawą promową "Centrum".

Wybieramy jedną z dwóch wariantów przeprawy:

1. Przeprawiamy się pojazdem na lewobrzeże …

w tym celu udajemy się do przeprawy promowej "Centrum". Na rondzie w dzielnicy Przytór (ok. 7 km od Międzyzdrojów na trasie do Świnoujścia) należy trzymać się białych znaków kierujących do promów "Centrum" (trzeci zjazd z ronda licząc pierwszy "ślepy"). Z tablicy świetlnej postawionej przy niniejszym rondzie można odczytać czas oczekiwania na kolejny prom. Uwaga! Wszystkie pojazdy mogą bezpłatnie korzystać z tej przeprawy. Czas płynięcia – ok. 10 minut.

2. Przeprawiamy się pieszo. Przybywamy pod przystań promów "Bielik" pociągiem, autobusem miejskim lub własnym pojazdem …

to druga z linii promowych w Świnoujściu łącząca prawobrzeże z faktycznym centrum miasta. Z tych promów mogą korzystać bez problemu wszyscy piesi, rowerzyści, motocykliści i motorowerzyści. Jeśli chodzi o pojazdy, to mogą z niej korzystać tylko te, które mają numery rejestracyjne zaczynające się od "ZSW" oraz posiadające specjalne zezwolenie UM w Świnoujściu, a także pojazdy uprzywilejowane. Czas przeprawy – ok. 8 minut. W razie wątpliwości można zadzwonić do dyspozytora Żeglugi Świnoujskiej urzędującego 24h/doba pod nr telefonu 91 321 21 40.

Komunikacja

Dojazd

Wskazówki dojazdu

 Atrakcje w okolicy

 Kwatery: "Perła"

"Dwupokojowe"

"Muszelka"

Regulamin

Wynajem kwater

Nasz adres:
Na fali Eugeniusz Wiszowaty
ul. Bolesława Krzywoustego 1a/2
72 - 600 Świnoujście
NIP: 855-115-01-42
Regon: 38270789

Kontakt:
tel. +48 888 727 751
      +48 888 725 793
e-mail: mars001@op.pl

Na fali